In der Staatskanzlei ist ein Innovationsteam tätig, das laut seiner Website die estnischen öffentlichen Dienste benutzerfreundlicher macht. Geht man jedoch tiefer in die Arbeit des Teams ein, ist auch ein Wörterbuch der orthografischen Sprache nicht hilfreich für das Verständnis der Inhalte, denn auf der Liste der Aktivitäten stehen beispielsweise Innosprint, Myksathon, Test Design Sprint und Sherpa Workshop.
"Die Aufgabe des Innovationsteams des öffentlichen Sektors besteht darin, in Zusammenarbeit mit Ministerien und nachgeordneten Institutionen die öffentlichen Dienstleistungen Estlands benutzerfreundlicher und menschenorientierter zu gestalten." wird durch die Homepage der Unterabteilung der Staatskanzlei namens innotim festgelegt.
Allerdings wird die Beschreibung des Teams kryptischer.
"Wir setzen es durch das Innovationsprogramm um, das auf Design Thinking, Innosprint, Myxathon, Experimental Design Sprint und Innovationsnetzwerkveranstaltungen basiert." da stehen.
Hat jemand teilgenommen? Wie hat es dir gefallen?
Riigikantseleis tegutsev tiim korraldab müksatone ja šerpade praktikume
byu/Sekspastlad inEesti
Von Sekspastlad
4 Comments
Tutvu nende tegevustega, siis saad aru, et tegelikult on nende tegevustest mingil määral kasu. Hoolimata krüptikast.
Päeva lõpuks on meil vaja inimesi, kes panustavad ka uutesse lahendustesse, mitte ei lao sahtlist välja eelnõusid, mille nad 23 aastat tagasi tegid.
Tundub nagu corpo speak. Ei meeldi, aga ma saan vist aru küll mis seal kirjas.
Osalesin, saan nüüd orgasmi ilma füüsilise stimulatsioonita…aitäh maksumaksja.
Veider toon uudisel, eriti kui seda vaadata kontekstis, kus ERR uudistejuht ilgub twitteris juurde.
Meil kõigil on mingeid lugusid, kuidas riigi poolt pakutud teenus oli segane, kohmakas, tülikas. Mis on siis halba selles, kui riik seda muret püüab leevendada ja tekitab mõne inimesega tiimi, mis tegeleks avalikus sektoris sisekoolitusega innovatsiooni osas? Milles on uudis – et neli inimest tegeleb koolitustega, kuidas asju paremaks teha? Peame häbenema, et vähemalt püütakse asju paremaks teha?
Jääb mulje, et kuna toimetuses igihaljas soov riiki igast küljest kottida, siis hakati kinni neist eestindatud terminitest, et lasta asja kuidagi naeruväärsena paista. Pakun, et ei ajakirjanik ega see uudistejuht ei saa valdkonnast endast midagi aru, aga on uhked selle üle. Mannetu ajakirjandus.