In der gelöschten Diskussion über die Verhaftung des Telegram-Chefs in Paris sagten viele, dass es sich um einen Verstoß gegen die Meinungsfreiheit handele und dass niemand Zugang zu den Gesprächen erhalten würde. Ist das wirklich so?
Telegram wurde 2018 in Russland blockiert und 2020 wieder zugelassen, nachdem Telegram angekündigt hatte, bei den Ermittlungen der Regierung zu kooperieren Terrorismus. In anderen Ländern wie China, Weißrussland, Kuba ist es verboten, nur in Russland hat es keinen Erfolg.
Signal ist in Russland blockiert, Whatsapp soll es sein zu.
Die Finanzierung von Telegram erfolgt aus Russland und Vereinigte Arabische Emirate.
Und zum Schluss noch diese lange Lektüre Verdrahtet.
Ich würde Telegram nicht vorwerfen, dass es keine Zusammenarbeit mit der russischen Regierung gibt.
Russische Trolle sind bereits aktiv geworden und greifen an, während der Westen erneut die Meinungsfreiheit einschränkt, und werden wie immer versuchen, die Situation zu ihrem Vorteil zu nutzen. Erwarten Sie Status von slowakischen Kämpfern für "Redefreiheit" bald.
Und ja, zum Beispiel kommuniziert die Ukraine auch stark über Telegram. Aber es ist auch Platz für Nacks im Bombic-Stil.
Telegram – naozaj nespolupracuje s ruskou vladou?
byu/randomonetwo34567890 inSlovakia
Von randomonetwo34567890
4 Comments
Keby naozaj bolo nejaké reálne podozrenie že to ovláda Rusko tak by to nepoužíval každý Ukrajinec. U nás sú ľudia roztrúsení po všetkých sociálnych sieťach, medzi nimi si každý ide len na telegrame
rusi ktorých poznám (a ze nenávidia putina) používajú telegram bežne…
A teda pre tych, co by chceli diskutovat cisto o slobode slova, ja to vidim takto.
Predstavte si, ze kupite ostrov a zalozite si tam vlastny stat bez akychkolvek pravidiel. Pridu tam ludia, ktori napriklad nechcu platit dane, a ked budu mat zdravotny problem, zaplatia si vsetko z vlastneho. Znie to dobre, nie? Potom tam pridu ludia, ktori napriklad chcu drogovat. Ok, ich vec. A ked sa to osvedci, ze mozes cokolvek, co bude dalej? Pridu tam pedofili, ktori chcu beztrestnu suloz. Alebo nackovia, ktori si chcu vyskusat lync. Pripadne producenti drog, ved preco nie. Skor ci neskor sa z toho ostrovu stane miesto, kde bude to najhorsie, co moze ludstvo ponuknut. Ak to budete chciet napravit, budete musiet filtrovat ludi, ktorych tam pustite.
Prene toto sa deje na socialnych sietach. Princip je fajn, ale realita je taka, ze najviac sluzia tym, ktori by mali skoncit vo vazeni.
Neviem ake je optimalne riesenie, naivne si myslim, ze by mohol existovat nejaky bod rovnovahy, ked vieme dat informacie (o zlocine). Na druhej strane je mi jasne, ze akykolvek pristup vlady zneuziju na to, aby sledovali ludi, ktorych sledovat nemaju dovod. Pripadne nejaku moderaciu vyuziju diktatury na potlacenie opozicie. Toto sa deje, vieme o tom. Takze vsetky riesenia su zle.
TLDR: Zijeme v nahovno svete a pokym existuju ludia, ktori budu skodit inym, tak si nepomozeme a kazde riesenie bude naprd. Vyberame si iba najmenej naprd riesenie, nieco ako vyber ci chces vidlickou do oka, alebo klinec do kolena.
Telegram je za mňa veľmi kontroverzný, ale aj tak ho používam na komunikáciu so všetkými, pretože lepšia aplikácia na chatovanie proste neexistuje. Svojim dátam v ňom verím. Za mňa telegram ešte nikdy neleakol svoje dáta ani podobne, Durov musel doslova z Ruska odísť, aby telegram mohol fungovať. Má však jeden veľký nedostatok a to, že E2E šifrovanie je stále separátna funkcia. Chápem však, že to môže byť ťažké implementovať s ich funkciami