Glückwünsche an alle!

Von alishalove_

35 Comments

1. Klotrimazol on

Kemi akoma shpresa me vendet e treta. Sme del e keqja pse e mban akoma Hysajn ne fushe ama 🥲

2. bruh_urm0m on

Duhet ta kishim fitu ket loj.

Gjyhaf, 2 ndeshje duke i ngron 2 gola rresht

3. Na duhet vetem nje fitore e vogel me Spanjen dhe kualifikohemi. Thejsht fare.

4. Me vjen inat sepse skuadra ka potencialitet.. Po mungojm në eksperiencë dhe fat.. Po të na kishin thënë kohë më parë që do humbismin me Italinë 2-1 dhe me Kroacinë 2-2 nuk do e kishim besuar.. Kemi pake shanse të kalojmë si të tretë po Ska rëndësi… Rëndësi që zoti Elseid Hysaj mos ta shikoj me më fanellën e kombëtares.. Në të dy golat ka faj.. E golin e parë tenton të kapi topin përpara dhe del jashtë pozicionit plus kur kthehet mbrapa i hap këmbët si patok.. Në golin e dytë a quhet mbrojte ajo ra si thes byku. Hysaj OUT

5. Usual-Leg-4921 on

Sylvihno t’lutem mos ma fut Seferin n’loj. Leje t’shese burek jasht stadionit.

6. chrisM4rteen on

Manuali i kombtares –

1 Luaj mire pjesen e pare
    2 Lodhesh ne gjysmen e pjeses se 2te
    >ktu hame 1 gol
    Pastaj dhe 1 tjeter sa te ngrejme breket

3 [Kupton qe po mbyllet ndeshja dhe je ne disavantazh] Fillojme e luajme mire.

4 Humbim -> ia veme fajin Fatit

Follow these simple steps and you wont be disapointed!!!!

7. JonGhost1234 on

Ku jane ata qe mthonin Manaj mban lojen. Pr 30 pjesen e dyte kemi lujt inekzistent me sulmin. 5 min u deshen qe tfutej Hoxha dhe ndryshonte rezultatin.

8. Sylvinho pa lidhje fare, ta kishte manaxhuar me mir do kishim fituar. Plus ai referee i shitur

9. kastratiermir_ on

Urime për barazim kundër 1 Kroacie t’lodhur? Standarde shumë t’ulëta.

10. Affectionate_Sea_984 on

Urime po skishte pse te ishte ky rezultat, patem gjithe ato raste te pastra 😣

11. Duhet te ishte nderruar sulmi nga minuta e 60.
    Silvinjo ka frik te beje nderhyrje proaktivisht por pret qe te ndodhi dicka qe te bej zevendesime.

12. Asilloj urimi se meritonim fitore. I gjith faji i mbetet trajnerit qe vazhdon ben te njejtat gabime. Hysaj, seferi dhe manaj nuk jan per europian. Ndrrimet duhet te ishin ber qe ne minutat 60-65 dhe jo me seferin po me hoxhen, brojen, dakun. Kjo ishte ndeshje “jet a vdekje” nuk kishim pse mbroheshim me 1 gol avantazh, duhet te kishim te njejten taktike si pjesen e pare.

Luajtem shume me mire se me italine dhe ndeshja do ishte ndryshe nese hysaj do dinte si te rreshkiste pa u dhene topi ne zone perpara autogolit.

Mitaj, hoxha, laçi dhe gjimshiti fantastik.

13. IBereNeParajse on

Kemi kualitetin e duhur, por jo mentalitetin e duhur.
    Hysaj jashte! Seferi jashte!

14. diamantori on

Ore mos pëllisni kot Hysaj kshu Hysaj ashtu, se duket që skeni fare info nga topi. Ka mbrojtur e ka vrapuar gjith lojën e ska ardhur rrezik nga krahu tij vep rasteve të gabimeve të mesfushës.

Nuk vihet faj në rastin që ka dal sulmuesi në të tillë pozicioni , gjuajtja shum mir mund të ishte mahtas djathtas po ja që ishte në qëndër. Nuk i hapi këmbët se deshi mos i qini robt

15. breathofthepoiso on

Seferi tmerr, Manaj tmerr. Hoxha edhe Daku on prej lojes tjeter.

16. audentisviridi on

Pati vend për përmirësime nga të gjitha palët, por në përgjithësi paraqitje e mirë. Lojë e bukur nga dy kombëtare ballkanase, na kënaqën, jo si Pordhogalia apo Franca ![gif](emote|free_emotes_pack|poop). Më pëlqyen edhe gjestet sportive mes Perisic, Modric e lojtarëve tanë. Fundja, është një festë e madhe futbolli. Pse mos të ëndërrojmë për një barazim apo fitore të lehtë mbi Spanjën![gif](emote|free_emotes_pack|sunglasses)?

17. O grupi shurupi mjaft me këto thirrje për pushkatim ndaj Hysajt. Ju është bere zakon tani, ok bëri gabim ndeshjen e kaluar po sot luftoi me gjak dhe topi I kaloi mes shaleve po çdo mbrojtës atë që beri Hysaj do bënte, pastaj se kalon topi mes shaleve është thjesht fat I keq. Kualifikohen 4 ekipet e treta me te mira, do të thotë që nga 6 vende të 3ta duhet të lëmë pas 2 prej tyre, do na jepja rreth 30-40% shanse kualifikim si vende I tretë nese mbajmë një barazim ndaj Spanjes.

18. laysmerigon on

Nuk e kuptoj Sylvinhon pse zgjedh te bej loje kaq defensive kur ne grupe kaluam duke sulmuar pafund. Filluam te sulmonim ne fund te pjeses se dyt, arritem te krijonim disa raste qe si krijuam dot gjith ndeshjen. Gjithsesi dakort, do ti kapesh kundershtaret me kundersulm, po me ke do kundersulmosh? Kundersulmi do loje te shpejte, gje qe Asani, Bajrami dhe Seferi nuk e ofrojne dot se skane shpejtesi. Hoxha dhe Muçi jane me te duhurit. E dyta, pervec shpejtesise, duhet dhe fizik, Daku me Brojen jane perfekt per kete pune, se kuptoj ku futet Manaj ne kete mes.

Ekipi duhet te jet me agresiv, sidomos pasi shenon. Mos te parkoj autobusin per te ruajtur rezultatin qe ne fillim te ndeshjes se nuk kemi mbrojtje perfekte.

19. silvinjo skandal fare me kto ndrrimet hajd per hajer me spanjen tani 🙏🏻

20. Hit-it-and-quit-it on

Ore ky ekipi jone e ka fiksim sa bejn gol mbyllen ne mbrojtje. Kujtojn se fitohet loja duke mbrojtur 40 minuta rresht pa krijuar shanse. Edhe veç gjuaj topin nga mbrojtja ne sulm. Te msojn te lidhin dy pasa te mbajn lojen kur shenojn. Kta sjellin thika kur armiku sjell automatik.